Sosiaalisten taitojen kehittäminen

Tämän valmennuksen avulla kehität sosiaalisia taitojasi tehokkaasti niin arjessa kuin työelämässä

Haluaisitko omata paremmat sosiaaliset taidot ja tietää, millä keinoin niitä voi kehittää tehokkaasti? Entä miten voit lieventää jännittämistä tai parantaa tilannetajuasi? Miksi kuuntelun taito on niin merkityksellistä? Miten sosiaalisuus eroaa sosiaalisista taidoista?

Tässä valmennuksessa käymme läpi sosiaalisten taitojen merkitystä ja niiden kehittämistä. Sosiaalisia taitoja ei voi koskaan kehittää liikaa, olit sitten sosiaalinen tai et. Tarjoamme valmennuksessa hyödyllisiä käytännön harjoitteita, joita voi soveltaa niin omaan arkeen kuin työelämään. Valmennuksessa opitut asiat perustuvat ajankohtaiseen tutkimustietoon.

Valmennuksemme avulla ymmärrät

1. Mitä ovat sosiaaliset taidot ja miten ne eroavat sosiaalisuudesta?

2. Miten sosiaalisia taitoja voi kehittää arjessa ja työelämässä?

3. Miten hallita ja lievittää jännittämistä?

4. Miten parantaa tilannetajua sosiaalisissa tilanteissa?

5. Miten kuuntelun taitoa voi kehittää?

Ilmoittaudu nyt valmennukseemme täyttämällä alla oleva lomake. Olemme teihin mahdollisimman pian yhteydessä!

Valmennus pidetään Facebook-ryhmässä. Kirjalliset materiaalit ja videotallenteet sisältyvät valmennuksen hintaan.

Hinta 58 euroa.

Valmennus kestää 3 viikkoa

Yhteydenotto

Valmennus_yhteydenotto