Ammatillisen itsevarmuuden parantaminen ja sosiaaliset taidot työelämässä

Tämä luento on suunnattu sellaisille organisaatioille ja yrityksille, jotka haluavat konkreettista tietoa siitä, miten työntekijät voivat parantaa omaa ammatillista itsevarmuutta ja sosiaalisia taitojaan työelämässä

girl, sea, horizon-2193272.jpg

Nämä asiat ovat hyvin merkityksellisiä nykyajan työelämässä. Työntekijöiden tulee olla luovia, kekseliäitä sekä yhteistyökykyisiä ja heidän tulee toimia sosiaalisissa vuorovaikutustilanteissa yhä luontevammin. Samaan aikaan tulee olla vakuuttava ja luottaa itseensä. Tämä luento antaa mahdollisuuden pohtia omaa ammatillista itsevarmuutta ja sosiaalisia taitoja ja tarvittaessa kehittää niitä entistä paremmiksi.

Luento antaa vastauksia seuraaviin kysymyksiin:

Ammatillinen itsevarmuus ja itsetunto

  • Mitä on ammatillinen itsevarmuus ja itsetunto?
  • Miten ammatillista itsevarmuutta voi kehittää?
  • Miten työuupumus vaikuttaa ammatilliseen itsetuntoon?

Sosiaaliset taidot työelämässä

  • Mitä sosiaaliset taidot ovat ja miten niitä voi kehittää työelämässä?
  • Mikä merkitys sosiaalisilla taidoilla on työelämässä menestymiseen?
  • Mikä ero on sosiaalisuudella ja sosiaalisilla taidoilla?
  • Mitä on sosiaalinen älykkyys ja tilannetaju?
beverage, coffee, cup-7706864.jpg

Mikäli haluat tilata meiltä luennon ammatillisen itsevarmuuden parantamisesta ja sosiaalisten taitojen kehittämisestä työelämässä, niin ole meihin yhteydessä täyttämällä alla oleva lomake. Olemme mahdollisimman pian teihin yhteydessä!

Voimme järjestää luennon teidän tarpeenne mukaan joko yrityksen toimitiloissa tai esimerkiksi hotellin kabinetissa/konferenssihuoneessa.

I love me -messutarjous nyt 472e + alv. (Norm. alk. 590e + alv.)

Luento kestää noin kaksi tuntia!

Yhteydenotto

Yhteydenotto_yritykset